Lietuvos sveikatos rodiklių informacinė sistema

Kompiuterinė sveikatos statistikos rodiklių vaizdavimo ir analizės sistema
 
Lietuvos sveikatos rodiklių informacinė sistema (SRS) - tai kompiuterinė sveikatos statistikos rodiklių vaizdavimo ir analizės sistema, skirta sveikatos priežiūros, įvairių tarnybų ir įstaigų vadovams, administratoriams, statistikams, epidemiologams ir kitiems specialistams. Vartotojas, naudodamasis šiuo kompiuterinių duomenų vaizdavimo ir analizės paketu, gali lengvai ir greitai susirasti norimus gyventojų sveikatos bei sveikatos įstaigų veiklos rodiklius, pavaizduoti juos grafikais arba lentelėmis, lyginti tarpusavyje administracinius teritorinius vienetus bei skirtingus rodiklius per metus. Tai labai paprasta ir patogi sistema vartotojui, net neturinčiam darbo su kompiuteriu patirties.
 
Sistema sukurta Sveikatos informacijos centre bendradarbiaujant su PSO Europos regioniniu biuru.
 
2011 m. sveikatos rodiklių sistema buvo visiškai atnaujinta. Ji apima ir Europos sveikatos rodiklius (ECHI). Joje esantys sergamumo duomenys yra apskaičiuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA, taikant atnaujintus apibrėžimus:
 
Sergamumas tam tikra liga (ar ligų grupe) - tai asmenų, kuriems metų bėgyje ambulatorinėse sveikatos priežiūros įstaigose buvo naujai užregistruota duota liga, skaičius 100 000 gyventojų. Rodiklis yra skaičiuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA: asmenys, kuriems metų bėgyje buvo registruota liga iš duoto ligų kodų intervalo ir kuri buvo pažymėta „+“, kaip ūmi liga arba pirmą kartą gyvenime diagnozuota lėtine liga. Jei tam pačiam asmeniui yra užregistruotos kelios vienodos ar skirtingos ligos iš duoto ligų kodų intervalo, asmuo skaičiuojamas tik vieną kartą. Skaičiuojant ūmių respiratorinių ligų atvejų skaičių yra skaičiuojami visi naujai užregistruoti atvejai, bet ne asmenys.
 
Ligotumas tam tikra liga (ar ligų grupe) - tai asmenų, kuriems metų bėgyje ambulatorinėse ar stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose buvo užregistruota duota liga, skaičius 100 000 gyventojų. Rodiklis yra skaičiuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA: asmenys, kuriems metų bėgyje buvo registruota liga iš duoto ligų kodų intervalo ir kuri buvo pažymėta „+“ arba „-“, kaip ūmi liga arba pirmą kartą gyvenime diagnozuota lėtine liga arba pakartotinai (bet pirmą kartą šiais metais) registruojama lėtinė liga arba galutinės klinikinės arba patologoanatominės stacionaro diagnozės. Jei tam pačiam asmeniui yra užregistruotos kelios vienodos ar skirtingos ligos iš duoto ligų kodų intervalo, asmuo skaičiuojamas tik vieną kartą.
 
Apie visas pastebėtas klaidas ir netikslumus prašome informuoti HI SIC.
 
Dėmesio! 2014 m. Lietuvos sveikatos rodiklių informacinė sistema (SRS) buvo papildyta nauja rodiklių grupe "Standartizuotas mirtingumas (ES standartas)". Šioje grupėje standartizuoti mirtingumo rodikliai yra suskaičiuoti naudojant naują ES standartinę populiaciją. Rodikliai buvo suskaičiuoti, naudojant penkmetines amžiaus grupes, kai paskutinė grupė yra 85+, nors pagal rekomendacijas paskutinė grupė turėtų būti 95+. Tačiau dėl detalesnių gyventojų skaičiaus duomenų trūkumo šiuo metu 95+ metodu suskaičiuoti standartizuotų rodiklių negalime. Galbūt tai bus padaryta ateityje. 85+ ir 95+ metodais suskaičiuoti rodikliai skiriasi (iki 50/100 000 gyv.), todėl Lietuvos statistikos departamento ir Mirties priežasčių registro skelbiami standartizuoti rodikliai pagal naują ES standartą gali šiek tiek skirtis.
 
2015 m. SRS buvo papildyta dviem naujomis rodiklių grupėmis: Visuomenės sveikatos stebėsenos rodikliai bei Išvengiamas hospitalizavimas.
 
Sistemos aprašymas (atsiųsti)

Tiesioginio priėjimo (on-line) kompiuterinė Lietuvos sveikatos rodiklių sistema nebeveikia. Prašome naudotis netiesioginio priėjimo sistema.

Netiesioginio priėjimo (off-line) kompiuterinė Lietuvos sveikatos statistikos rodiklių sistema (2016 m. duomenys, 2017-09 versija)