2016

Renginiai Pasaulinei supratimo apie antibiotikus savaitei – visoje Lietuvoje

2016 11 18

Lapkričio 18 d. Lietuvoje ir Europoje jau devintą kartą minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Iniciatyvą palaiko Pasaulio sveikatos organizacija, kuri jau antrus metus skelbia Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę.

Higienos institutas kartu su regioninėmis Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių ir Kauno antimikrobinio atsparumo valdymo grupėmis apskrityse organizavo renginius, skirtus sveikatos priežiūros specialistams: lapkričio 8 d. įvyko seminaras Panevėžyje, lapkričio 15 d. – Klaipėdoje, lapkričio 16 d. – Šiauliuose ir lapkričio 17 d. – konferencija  Kaune.

Renginių tikslas – informuoti sveikatos priežiūros specialistus apie antimikrobinių vaistinių preparatų ir antimikrobinio atsparumo situaciją Lietuvoje, pristatyti įvairių infekcijų diagnostikos ir šiuolaikinio gydymo tendencijas, naujoves ir patirtį antimikrobinio atsparumo valdymo srityje, skatinant diegti jas kasdieniniame darbe bei stiprinti bendradarbiavimą, sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą. Renginius rėmė Pasaulio sveikatos organizacija.

Visuomenės žinios apie antibiotikus gerėja, bet nėra pakankamos. Naujausio Eurobarometro tyrimo duomenims, gyventojai nurodė, kad patikimiausias informacijos apie antibiotikus šaltinis yra gydytojas.

Kiekvienas visuomenės narys gali prisidėti prie antimikrobinių vaistų efektyvumo išsaugojimo ir antimikrobinio atsparumo plitimo mažinimo. Kviečiame prisijungti prie Pasaulinės iniciatyvos ir tapti antibiotikų saugotoju! Interneto svetainėje http://antibioticguardian.com/ (anglų kalba) arba http://antibioticguardian.com/russian/ (rusų kalba) užpildykite anketą ir, duodami pažadą, padėkite išsaugoti antibiotikus.

Daugiau informacijos apie įvykusius renginius:

https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/konferencijoje-aptarta-antimikrobinio-atsparumo-problema-panevezio-apskrityje

http://www.siauliutlk.lt/go.php/lit/Antimikrobinis-atsparumas--issukis-siuolaikinei-medicinai-ir-visuomenei

http://www.lvsa.lt/news/30/26/Konferencija-antimikrobinio-atsparumo-tema-sulauke-didziulio-dalyviu-