2017

Kasmetinėje hospitalinių infekcijų konferencijoje pristatyta Clostridium difficile infekcijų problema

2017 05 10
2017 m. gegužės 5 d. įvyko kasmetinė hospitalinių infekcijų konferencija „Clostridium difficileinfekcijų problema ir stebėsenos pradžia Lietuvoje“, kurioje buvo pristatyta Clostridium difficile infekcijų problema ir jų prevencijos svarba asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Konferencijos dalyviai taip pat buvo supažindinti su nuo šių metų pradedama Clostridium difficile infekcijų stebėsena.
 
Higienos instituto ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų organizuotoje konferencijoje dalyvavo daugiau nei 100 sveikatos priežiūros specialistų: sveikatos priežiūros įstaigų administratorių, infekcijų kontrolės specialistų, visuomenės sveikatos specialistų, gydytojų ir slaugytojų, dalyvaujančių hospitalinių infekcijų valdyme.
 
Konferenciją atidarė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų direktorė medicinai ir slaugai prof. D.Jankauskienė. Higienos instituto atstovės A.Plentaitė ir A.Kenstavičienė pristatė hospitalinių infekcijų ir antimikrobinių vaistinių preparatų suvartojimo situaciją Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės laboratorijos vedėja dr. J.Miciulevičienė kalbėjo apie moksliniais tyrimais pagrįstas antimikrobinių vaistų suvartojimo ir Clostridium difficile infekcijų sąsajas bei racionalaus antimikrobinių vaistų vartojimo svarbą. Clostridium difficile infekcijų diagnostikos ypatumus ir gydymo galimybes aptarė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytoja dr. I.Stundienė. Su šios infekcijos mikrobiologinės diagnostikos galimybėmis ir taikymo principais supažindino Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos laboratorijos gydytoja A. Mačionienė. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės infekcijų kontrolės tarnybos vadovė I.Kisielienė pristatė moksliniais įrodymais gristas kitų šalių rekomendacijas, skirtas Clostridium difficile infekcijų valdymui ir prevencijai sveikatos priežiūros įstaigose. Gydytojas R.Gedgaudas iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gastroenterologijos klinikos papasakojo apie kol kas tik  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose taikomą gydymo būdą - žarnyno mikrobiotos transplantaciją.
 
Antra konferencijos dalis buvo skirta Clostridium difficile infekcijų stebėsenai – pristatytas stebėsenos protokolas, atvejų nustatymas ir vertinimas, duomenų rinkimas ir pildymas, el. duomenų suvedimo formos. (Pristatė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų atstovė G.Vizujė ir Higienos instituto atstovė A.Plentaitė).
 
Simboliška, kad šių metų hospitalinių infekcijų konferencija vyko pasaulinės Rankų higienos dieną – gegužės 5-ąją. Rankų higiena yra neatskiriama ir Clostridium difficile infekcijų prevencijos dalis.
 
Įvykusi konferencija – sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos tobulinimo renginys, kurio programa suderinta su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
 
Daugiau informacijos gali suteikti Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus vadovė Virginija Kanapeckienė tel. (8 5) 262 5479 arba el. paštu virginija.kanapeckiene@hi.lt.
 
Konferencijoje skaityti pranešimai:

Hospitalinių infekcijų situacija Lietuvoje ir ES šalyse (atsiųsti)

Antimikrobinių vaistų suvartojimas Lietuvos ligoninėse (atsiųsti)

Antimikrobinių vaistų suvartojimo ir C.difficile infekcijų sąsajos (atsiųsti)

C. difficile infekcijos klinikinėje praktikoje: diagnostika ir gydymas (atsiųsti)

C. difficile infekcijų mikrobiologinės diagnostikos galimybės ir taikymo principai (atsiųsti)

C. difficile infekcijų valdymas ir prevencija sveikatos priežiūros įstaigose (atsiųsti)

Žarnyno mikrobiotos transplantacija ir C. difficile infekcija (atsiųsti)

C. difficile infekcijų epidemiologinės priežiūros diegimas Lietuvoje (atsiųsti)

 
Konferencijos nuotraukas galite peržiūrėti čia:

https://www.dropbox.com/sh/3crvh619d1s87ca/AACGXMgdqYtxaU5CIikPYVUfa?dl=0