2017

Metodinės rekomendacijos padės atpažinti su darbu susijusias ir profesines ligas

2017 07 05
Higienos instituto Profesinės sveikatos centro specialistai parengė metodines rekomendacijas „Kaip atpažinti su darbu susijusias ir profesines ligas“, kurios padės gydytojams greičiau atpažinti dėl darbo atsiradusius sveikatos sutrikimus, kuo anksčiau pastebėti profesinių ligų požymius bei paskatins siųsti pacientus konsultuotis pas darbo medicinos gydytoją. Rekomendacijos prisidės prie efektyvesnės ligų diagnostikos, gydymo bei profilaktikos. Leidinyje pateikta informacija taip pat pravers gydytojams motyvuojant ir šviečiant pacientus, konsultuojantis ir bendraujant su kitais specialistais, darbdaviais.
 
Metodinės rekomendacijos skirtos įvairių profesijų gydytojams. Jose pateikiama trumpa informacija apie ligų sąsajas su darbu (kas yra profesinės ir kitos su darbu susijusios ligos), patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant profesinę anamnezę, informacija apie aktualias su darbu susijusias ir profesines ligas bei atmintinė gydytojams, kurią galima pateikti ir naudoti atskirai. Kad būtų patogiau, rekomendacijų priede pateiktas Lietuvoje patvirtintas profesinių ligų sąrašas.
 
Rekomendacijas galite rasti Higienos instituto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai -> Metodinės rekomendacijos“ arba atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.
 
Spausdintą leidinį galima rasti Higienos instituto ir šiose bibliotekose.
 
Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Profesinės sveikatos centro Inovacijų skyriaus specialistė Danguolė Gorobecienė, tel. (8 5) 212 2574, el. p. danguole.gorobeciene@hi.lt.