2017

Higienos instituto atstovai dalyvavo ECDC Hospitalinių infekcijų priežiūros tinklo susitikime

2017 05 19
2017 m. gegužės 15-16 d. Stokholme vyko Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) Hospitalinių infekcijų priežiūros tinklo (HAI-Net) nacionalinių atstovų susitikimas, skirtas hospitalinių infekcijų priežiūros reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose metodikos ir protokolo pasikeitimams aptarti. Susitikime Lietuvą atstovavo Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus specialistė Ieva Kisielienė.
 
Susitikimo tikslas – hospitalinių infekcijų priežiūros reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose nacionalinius koordinatorius supažindinti su esminiais metodikos ir protokolo pokyčiais, ypatingai struktūros ir proceso indikatoriais bei mirties atvejo ryšio su hospitaline infekcija  vertinimu.
 
Planuojama nustatyti, kad reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriai, dalyvaujantys hospitalinių infekcijų priežiūroje,  turės surinkti duomenis apie jų kasmet sunaudojamą alkoholinio rankų antiseptiko kiekį, skyriuje dirbančio personalo skaičiaus, tenkančio pacientų skaičiui, santykį, pasirinktinai atlikti 30 pacientų duomenų analizę, įvertinant antimikrobinių preparatų peržiūrėjimą per 72 valandas po jų paskyrimo, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų vandens slėgį, intubuotų pacientų, pakeltų 30-40 laipsnių kampu, skaičių ir centrinės venos kateterio tvarsčio būklę. Taip pat papildomai numatoma įtraukti rodiklį dėl mirties sąsajų su hospitaline infekcija.
 
Susitikimo metu Europos ligų ir kontrolės centro atstovai informavo, kad nuo kitų metų planuojama pradėti skelbti duomenis Europos lygiu, taikant žemėlapių (angl. maping) sistemą, bei svarstoma galimybė dažniau viešai publikuoti visas hospitalinių infekcijų priežiūros ataskaitas, kad kiekviena asmens sveikatos priežiūros įstaiga, dalyvaujanti hospitalinių infekcijų priežiūros tinkluose, galėtų lyginti savo duomenis su Europos šalių duomenų vidurkiais.
 
Daugiau informacijos suteikti gali Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus specialistė Ieva Kisielienė, tel. (8 603) 244 16.