2017

Išleistas naujas žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris (2017/Nr. 2 (77))

2017 06 26

Naujojo žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerio (2017/Nr. 2 (77)) Redakcijos skiltyje skaitytojų dėmesys atkreipiamas į Lietuvos žmonių sergamumo širdies nepakankamumu problemą. Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis nagrinėjamas ir viename iš originalių straipsnių. Jame aptariama pаcientų, sergančių aterosklerozinės kilmės širdies ir krаujаgyslių ligomis, burnos higienos ir periodonto būklė.

Iš viso leidinyje publikuojami septyni originalūs straipsniai. Ypatingas dėmesys leidinyje skiriamas vaikų ir jaunimo psichikos sveikatai aptarti. Viename iš jų pateikiama vaikų ir jaunimo iki 20 m. savižudybių 2010–2015 m. statistikos analizė, kitame kalbama apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimą, rizikos veiksnius bei ankstyvosios intervencijos ir prevencijos vykdymą tarp bendrojo ugdymo mokyklų mokinių. Rūkymo problema plėtojama ir kituose straipsniuose: pateikiamos cigarečių rūkymo sąsajos su biocheminiais aterosklerozės rizikos bei kraujagyslių struktūros ir funkcijos rodikliais bei rūkančių vyrų nerimo sąsajos su alkoholio vartojimo rizika. Žurnale taip pat pristatoma prieš 30 metų atliktos sergamumo vėžiu prognozės verifikacija, pateikiami tyrimo, kuriuo buvo nustatyti Vilniaus ir Kauno orkestrų muzikantų kaulų ir raumenų sistemos pažeidimai bei jų rizikos veiksniai, rezultatai.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ specialistai informuojami apie sukurtą vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistemą ir parengtą suvestinę savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitą.

Literatūros apžvalgose pateikiami duomenys apie suaugusiems asmenims skirtų fizinio aktyvumo intervencijų, kurias vykdant taikomos savikontrolės priemonės, veiksmingumą ir ekonominį efektyvumą, kalbama apie Europos šalių darbuotojų antsvorio problemas bei iššūkius, su kuriais susiduria pirminės sveikatos priežiūros gydytojai, teikdami paslaugas lesbiečių, gėjų, biseksualių bei translyčių asmenų bendruomenei.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto tinklapyje www.hi.lt, skyrelyje Žurnalas "Visuomenės sveikata" –> Archyvas.