2017

„Visuomenės sveikatos netolygumų“ numeryje: „Su klimato kaita susijusių alerginių ligų paplitimo Lietuvoje apžvalga 2016 m.“

2017 10 19
Parengtas aštuntasis šių metų „Visuomenės sveikatos netolygumų“ numeris „Su klimato kaita susijusių alerginių ligų paplitimo Lietuvoje apžvalga 2016 m.“. Leidinyje yra nagrinėjamas alerginių ligų paplitimas, kurias sukelia klimato kaita. Aptariamos jų tendencijos, gyventojų ligotumas pagal amžiaus grupes, lytį, gyvenamąją vietą, savivaldybes.
 
Lietuvoje 2016 m. į gydymo įstaigas dėl su klimato kaita susijusių alergijų kreipėsi 89 627 asmenys (312/10 000 gyv.). Pastebima, kad daugėja šių ligų. 2016 m. didžiausias gyventojų ligotumas buvo atopiniu dermatitu (L20), dominuojančia alergine astma (J45.0) ir kitu alerginiu rinitu (J30.3). Lyginant su 2015 m., 2016 m. ypač padaugėjo žmonių, besikreipiančių į gydymo įstaigas dėl nenuodingų vabzdžių ir kitų nenuodingų nariuotakojų įkandimų ar įgėlimų. Ligotumo pasiskirstymas pagal lytį skiriasi priklausomai nuo ligos ir amžiaus, bet vertinant bendrą sergančių alergijomis, susijusiomis su klimato kaita, asmenų skaičių pastebėta, kad dėl šių alerginių susirgimų į gydytojus dažniau kreipėsi vyrai nei moterys. Miesto gyventojams alerginiai susirgimai diagnozuojami dažniau, nei kaimo.

Leidinį galite atsisiųsti apsilankę Higienos instituto svetainės www.hi.lt skyrelyje "Leidiniai -> Informaciniai leidiniai“ arba atsisiųsti čia.

Daugiau informacijos Jums gali suteikti Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus vadovė Aušra Želvienė, tel. (8 5) 203 0738 ar el. paštu: ausra.zelviene@hi.lt arba skyriaus specialistas Robertas Skrobotovas el. paštu: robertas.skrobotovas@hi.lt.