Apžvelgti tyrėjų įrodymai apie darbuotojų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių mažinimą

2018 07 30
Higienos institutas išleido 34-ą „Mokslo darbų“ serijos leidinį „Darbuotojų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius mažinančių konsultavimo intervencijų vertinimas“. 
 
Leidinyje pristatomu atliktu tyrimu ir mokslinėmis publikacijomis siekta sistemiškai apžvelgti užsienio tyrėjų pateiktus įrodymus apie darbuotojų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius mažinančių konsultavimo intervencijų veiksmingumą bei nustatyti tokių intervencijų tinkamumą Lietuvoje.
 
Siekiant išvengti širdies ir kraujagyslių ligų bei su jomis susijusių pasekmių, svarbu nustatyti rizikos veiksnius ir juos mažinti. Darbuotojų sveikatos stiprinimo programų rengimas ir jų įgyvendinimo organizavimas yra viena iš profesinės sveikatos specialisto funkcijų.
 
Leidinys skirtas sveikatos politikams, Lietuvos įmonėse (įstaigose) dirbantiems profesinės sveikatos specialistams, Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų ir kitiems specialistams, siekiantiems stiprinti darbuotojų sveikatą, taip pat profesinės sveikatos specialistų kvalifikacijos kėlimo programų rengėjams.
 
Daugiau informacijos apie leidinį galite rasti Higienos instituto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai“ -> „Moksliniai leidiniai“.
 
Taip pat išsamesnės informacijos gali suteikti Higienos instituto Profesinės sveikatos centro Profesinės sveikatos tyrimų skyriaus l. e. p. vadovė Lolita Pilipavičienė tel. (8 5) 212 2589 arba el. paštu lolita.pilipaviciene@dmc.lt.