Institute studentams pristatytos naudojamos informacinės sistemos

2018 09 13
Rugsėjo 12 d. Higienos institute lankėsi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos magistrantūros studijų programos pirmakursiai. 
 
Susitikime jiems pristatytos Higienos instituto informacinės sistemos, naudojamos apskaičiuojant sveikatos statistinius rodiklius, jų funkcijos bei duomenų šaltiniai.

Šiandien daugelis Lietuvos mokslininkų, dirbančių visuomenės sveikatos srityje, neįsivaizduoja savo darbo be Higienos instituto pateikiamos statistinės informacijos. Be to, esamiems ir būsimiems visuomenės sveikatos specialistams svarbu ne tik pasiekti jau apskaičiuotus statistinius rodiklius, bet ir suprasti visą jų rinkimo, paruošimo ir saugojimo procesą.

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovas med. dr. Romualdas Gurevičius papasakojo studentams apie informacinių sistemų administravimo ypatumus, duomenų apsikeitimo tarp įvairių duomenų bazių galimybes ir sistemų keitimosi duomenimis perspektyvą. Taip pat jis kalbėjo, kaip identifikuojami asmenys, apie kuriuos kaupiama informacija, apie šios informacijos apsaugą, paminėjo, su kokiais sunkumais ir iššūkiais susiduriama, kuriant tas sistemas bei jas eksploatuojant.

O Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vadovė Virginija Kanapeckienė informavo apie tvarkomo Visuomenės sveikatos specialistų registro tikslą, uždavinius ir galimybes.

Susitikimai su studentais Higienos institute tapo tradiciniai – jie vyksta jau ne vienus metus.