Kviečiame skaityti naują žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį

2018 09 25
Naujame žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeryje (2018/3(82) nemažai dėmesio skiriama kovos su vėžiu ir jo prevencijos aktualijoms tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Apie tai kalbama „Redakcijos skiltyje“ ir viename iš šešių žurnale publikuojamų originalių straipsnių – supažindinama su Kauno šeimos gydytojų nuomone apie gimdos kaklelio vėžio prevencijos programą. 
 
Kituose originaliuose straipsniuose pristatomi atlikti tyrimai, išanalizavę darbo sąlygų bei darbuotojų psichologinio kapitalo tarpusavio ryšį ir jaunesniųjų karininkų asmenybės bruožų ir jų priimamų sprendimų sąsajas. Taip pat straipsniuose pateikiama informacija apie infekcijų ir antibiotikų vartojimo paplitimą Lietuvos ilgalaikės globos įstaigose, Lietuvos gyventojų informacijos apie ŽIV / AIDS šaltinius. Pristatomi ir šalies pirmokų antropometriniai rodiklių pokyčiai. 
 
Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ informuojama apie pirmą kartą parengtas Clostridium difficile infekcijų aktyvaus gydymo ligoninėse stebėsenos ataskaitas Lietuvoje ir Europoje, pakeistą nepageidaujamų įvykių registravimo tvarką Lietuvoje. Taip pat šioje rubrikoje pristatomi Europos Sąjungos lėšomis finansuojami projektai, susiję su profesinės sveikatos, saugos ir gerovės darbe stiprinimu, tvarios Europos Sąjungos sveikatos informacinės  sistemos kūrimu ir gerųjų praktikų taikymu, sergant lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis.
 
Literatūros apžvalgoje analizuojamas socialinių normų teorija pagrįstų intervencijų poveikis alkoholio vartojimui bei aprašomų normų vaidmuo.
 
Žurnalas „Visuomenės sveikata“ (2018/3(82) (atsiųsti)
Taip pat elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skyrelyje „Žurnalas „Visuomenės sveikata" –> Archyvas.