Prasidėjo kampanija #NesustokNebaigęs

2018 11 16

Europos supratimo apie antibiotikus dienos proga pristatyta internetinė vaizdo kampanija #NesustokNebaigęs. Šia kampanija siekiama skatinti tinkamą antibiotikų vartojimą bei informuoti apie tai, kaip svarbu laikytis sveikatos priežiūros specialistų nurodymų.

Kampaniją pristatė Europos Sąjungos bendrųjų veiksmų antibiotikų vartojimo ir mikroorganizmų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms mažinimo (EU-JAMRAI) projektas (toliau – EU-JAMRAI projektas). Jame Higienos institutas dalyvauja kartu su 44 partneriais iš 21 šalies (plačiau apie projektą – Higienos instituto interneto svetainėje ir EU-JAMRAI projekto internetiniame puslapyje). 

#NesustokNebaigęs kampanija susideda iš keturių vienos minutės trukmės videoklipų, kuriuose plačioji visuomenė, pacientai, sveikatos priežiūros specialistai, veterinarijos gydytojai ir politikai raginami imtis veiksmų, sprendžiant visų visuomenės sluoksnių atsparumo antibiotikams problemą.

Vaizdo klipuose pateikiamos keturios išgalvotų personažų istorijos, kuriose jie nebaigia to, ką realiame gyvenime pabaigtų iki galo. Kiekvieno videoklipo pabaigoje pasirodo šūkis: „Ar sustoji nebaigęs? Nedaryk to ir vartodamas paskirtus antibiotikus. Visuomet laikykitės sveikatos priežiūros specialistų nurodymų.“      

Atsparumas antibiotikams yra procesas, natūraliai atsirandantis dėl bakterijų evoliucionavimo. Piktnaudžiavimas antibiotikais sukelia vis didesnę problemą, kuri tapo visuotine grėsme, galinčia paveikti bet kurią amžiaus grupę bet kurioje pasaulio vietoje.

Pirmąja sąmoningumo ugdymo kampanija #NesustokNebaigęs EU-JAMRAI projekto viešųjų ryšių grupė siekia pakeisti plačiosios visuomenės antibiotikų vartojimo įpročius. 

Vaizdo įrašai, išversti į 18 kalbų, prieinami interneto svetainėje www.dontleaveithalfway.eu. Taip pat jie bus platinami ir visuose socialiniuose tinkluose EU-JAMRAI projekto metu.

Videoklipus lietuvių kalba galite rasti – www.dontleaveithalfway.eu/lithuanian.

Daugiau informacijos apie kampaniją – šiuose socialiniuose tinkluose: Twitter, Facebook, Instagram ir Youtube: @EUjamrai.