2012 m. žiniasklaida

Antibiotikus valgome net to nežinodami
Antibiotikai medicinoje, veterinarijoje, gyvulininkystėje ir kitose srityse naudojami jau aštuonis dešimtmečius ir ne visada tinkamai, tad kai kurie jų tampa nebeveiksmingi, o tai gresia ligomis, kurių vėl nebepajėgsime įveikti. (plačiau)  
2012-11-23 „Respublika"


Kam rūpi, kad žmonės nesirgtų
Finansų rezervų yra tikrai nemažų, tai rodo kad ir neseniai atliktas mūsų sveikatai skirtų išlaidų palyginimas su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Iš medicinos daktaro Romualdo Gurevičiaus, Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovo, pranešimo matyti, kad vaistams Lietuva išleidžia gerokai didesnę BVP dalį (2,7 %) nei  ES vidurkis  (1,6 %).  (plačiau)   
2012-11-21 „Verslo žinios"


Antibiotikai nebegydo   
Šiųmetis gripas jau tyko savo aukų. Kasmet šia klastinga liga Lietuvoje suserga 5–10 proc. gyventojų. Gripo bijome taip, kad net pametame galvas – imamės savigydos ir ryjame antibiotikus, kuriems, žinia, ši virusinė liga nepasiduoda. (plačiau)   
2012-11-19 „Vakaro žinios"


Iš vyrų nelaimės pelnosi farmacininkai  
Prostatos vėžys – dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje. Jau septintus metus vykdoma Priešinės liaukos vėžio ankstyvos diagnostikos programa, tačiau vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad programai skiriami milijonai naudojami neracionaliai, o  iš to pirmiausia pelnosi farmacininkai. (plačiau)   
2012-10-26 „Respublika"

 
Gydytojai ir mokytojai – dažniausios smurto aukos
Žeminimą darbe teigia patiriantys beveik 40 proc. ligoninėse dirbančių gydytojų ir 27 proc. bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų. Būtent šių profesijų atstovams kyla didžiausia rizika darbe susidurti su psichologiniu smurtu. Tai atskleidė naujausias Higienos instituto tyrimas.  (plačiau)   
2012-10-16 „Veidas"


Išgydžius darbo vietas, neteks gydyti žmonių
Specialistai įsitikinę: įgyvendinus patvirtintas strategines saugos ir sveikatos priemones, būtų galima sutaupyti net du trečdalius išlaidų, kurios dabar išleidžiamos žmonėms gydyti. Tačiau Lietuvos darbdaviai mieliau moka baudas, nei gerina darbo sąlygas ir rūpinasi darbuotojų sveikata.  (plačiau)
2012-10-09 „Kauno diena", priedas „Sveikata"


Pernai daugiausia žmonių mirė nuo kraujotakos sistemos ligų
Pernai Lietuvoje mirė 1 083 žmonėmis mažiau nei 2010 metais. Iš viso 2011 m. mirė 41 037 žmonės. Tai paaiškėjo, Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registrui apibendrinus 2011 m. duomenis. (plačiau)   
2012-08-01 Delfi.lt


Neplautos rankos ne tik blogo tono ženklas
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis kas dvidešimtas žmogus, besigydantis ligoninėje, suserga hospitaline infekcija. Specialistai įsitikinę, kad situacija pagerėtų, jeigu imtume tinkamai plauti rankas. (plačiau)   
2012-07-29 „Valstietis"  


Kas ketvirtas vilnietis ir klaipėdietis darbe yra ujamas kolegų arba darbdavių
Kas ketvirtas tyrime dalyvavęs Vilniaus ir Klaipėdos darbuotojas darbe patiria užgaulų pasikartojantį elgesį arba priekabiavimą. Jaunesnieji tarnautojai, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo sektoriaus darbuotojai šio pobūdžio smurtą patiria dar dažniau – beveik kas antras. Pasak vienos iš tyrėjų, Higienos instituto Profesinės sveikatos tyrimų skyriaus vedėjos Birutės Pajarskienės, tai baisūs skaičiai, rodantys darbo kultūros lygį Lietuvoje. (plačiau)
2012-07-08 Delfi.lt


Išeitis dirbantiems be kondicionierių – skundai
Darbas savaitgaliais – ne visuomet maloni, bet kartais neišvengiama pareiga. Tam, kad diena dirbant laisvadienį praeitų greičiau, geriausia, jog tam netrukdytų tokie pašaliniai veiksniai kaip pro langą sklindantis mašinų skleidžiamas triukšmas ar karštis. Deja, kartais tenka rinktis vieną arba kitą – savaitgaliais kai kurie biurai išjungia kondicionavimo ir vėdinimo sistemas, todėl vasarą papildomai padirbėti nusprendę darbuotojai turi ieškoti kitų patalpų vėsinimo alternatyvų. Pasak specialistų, geriausias sprendimas – kreiptis tiesiai į darbdavį ar biurą administruojančius asmenis.  (plačiau)  
2012-06-30 Delfi.lt

 

Tyrimai be įrodymų – lėšų švaistymas
Lietuvoje vykdomos ankstyvos diagnostikos programoms lėšos skiriamos neracionaliai, o pačios programos – tuščias reikala, nes nėra nuolatinio jų efektyvumo vertinimo, teigia Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovas dr. Romualdas Gurevičius. (plačiau)
2012-06-14 „Respublika"


Hipertenzija: kodėl ji tokia pavojinga ir kaip nuo jos apsisaugoti
Pasaulinė sveikatos diena kasmet minima balandžio 7-ąją. Šių metų sveikatos dienos tema „Hipertenzijos prevencija“. (plačiau)
2012-04-05 15min.lt


Ekspertai: jau po dvejų metų asmens sveikatos priežiūros sistemą gali ištikti kolapsas
Šiandieninės eilės pas šeimos gydytojus yra niekai palyginus su tuo, kas mūsų laukia ateityje. Atlikę tyrimą specialistai nustatė, jeigu jau šiandien nebus imtasi reformų, po dvejų metų asmens sveikatos priežiūros sistemą gali ištikti kolapsas: medikai nebeįstengs priimti ligonių. (plačiau)
2012-03-17 Delfi.lt