Pristatome naują žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį

2019 01 09

Išleistame ketvirtame 2018 metų žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeryje (2018/4(83) publikuojami devyni originalūs straipsniai. Dviejų iš jų tema – prostatos vėžio, kaip pagrindinės mirties priežasties, nustatymo pagrįstumas bei prostatos vėžio diagnostikos tikslumas, įgyvendinant Lietuvoje prostatos vėžio prevencinę programą. Du straipsniai pristato profesinio mokymo įstaigų moksleivių sveikatą ir jai darančius įtaką veiksnius. Kituose straipsniuose pagrindinis dėmesys skiriamas sveikatos priežiūros bei visuomenės sveikatos biurų darbuotojų sveikatai ir jų pasitenkinimu darbu. Taip pat analizuojami moterų sveikos gyvensenos pokyčiai bei nėščiųjų informuotumas apie kamienines ląsteles, jų panaudojimo galimybes ir kt.

Žurnale pateiktos trys literatūros apžvalgos, kuriose vertinama finansinių priemonių įtaka daug cukraus turinčių gėrimų ir maisto produktų vartojimui, darbuotųjų mitybos žinių ryšys su socialiniais ir demografiniais veiksniais bei jogos sąsajos su kūno įvaizdžiu.

Žurnalo rubrikos „Redakcijos skiltis“ bei „Visuomenės sveikatos praktikai“ skirtos antimikrobinio atsparumo ir antibiotikų vartojimo problemai ir grėsmei visuomenės sveikatai pristatyti bei visuomenės švietimui, organizuojant Pasaulio supratimo apie antibiotikus savaitės renginius.

Žurnalas „Visuomenės sveikata“ (2018/4(83) (atsiųsti).

Taip pat žurnalo elektroninę versiją galite rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skiltyje „Žurnalas „Visuomenės sveikata“ -> „Archyvas“