Žiniasklaidos atstovai kviečiami į nemokamą internetinį seminarą

2019 03 21

Kovo 26 d. 11–13 val. Lietuvos laiku (10–12 val. CET laiku) žiniasklaidos atstovai kviečiami į jiems skirtą dviejų valandų nemokamą internetinį seminarą (angl. Webinar) „Antimikrobinis atsparumas. Europa prisideda kovojant su pasauliniu sveikatos iššūkiu“ (angl. Antimicrobial Resistance, Europe together to tackle a global health challenge).

Seminaras vyks anglų kalba. Registracija – iki kovo 22 d.!

Tai pirmasis toks seminaras žiniasklaidos atstovams, kurį organizuoja projektas „Bendrieji veiksmai antimikrobinio atsparumo ir su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų srityje (EU-JAMRAI)“ kartu su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru (ECDC) bei Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO). Higienos institutas, kaip projekto partneris, remia šią iniciatyvą.

Antibiotikų vartojimas ir plintantis mikroorganizmų atsparumas šiems vaistams – pasaulio problema, pripažinta realia grėsme visuomenės sveikatai. Jungtinės Tautos ir valstybių vadovai įsipareigojo skatinti ir remti iniciatyvas, visais būdais galinčias prisidėti prie antibiotikų veiksmingumo išsaugojimo.
 
Plačiau apie antimikrobinį atsparumą rasite žurnalo „Visuomenės sveikata“ vedamajame „Antibiotikų apokalipsė – tikėtinas scenarijus ar fikcija?“:

Plačiau apie projektą „Bendrieji veiksmai antimikrobinio atsparumo ir su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų srityje (EU-JAMRAI)“: http://www.hi.lt/lt/eu-jamrai.html.

Kuo naudingas dalyvavimas šiame seminare žiniasklaidos atstovams?

1. Seminaro metu ilgametę patirtį turintys dėstytojai pristatys aiškią ir tikslią mokslinę informaciją apie kovą su antimikrobiniu atsparumu (AMR) ir su sveikatos priežiūra susijusiomis infekcijomis (HCAI), taip pat naujausią informaciją apie tai, kaip Europa susiduria su šia pasaulinio masto sveikatos problema.
2. Dalyvaudami internetiniame seminare turėsite galimybę prisijungti prie AMR ir HCAI ekspertų iš visos Europos.
3. Dalyviai gaus sertifikatus, patvirtinančius jų dalyvavimą seminare.
 

Seminaro darbotvarkė

    10:00 – Pasaulinis AMR ir HCAI iššūkis
                Prancūzijos AMR nacionalinio veiksmų plano koordinatorius Pr Céline PULCINI

    10:20 – Veiksmų planas prieš AMR: tarptautinės iniciatyvos
                 EU-JAMRAI koordinatorius Pr Marie-Cécile Ploy

    10:40 – Geriausia praktika: žmonių sveikata
                 ECDC ligų programos antimikrobinio atsparumo vadovas Dominique Monnet

    11:00 – Geriausia praktika: gyvūnų sveikata
                FAO vyriausiasis veterinarijos politikos patarėjas Henk Jan Ormel

    11:20 – Informuotumo didinimas ir elgesio pokyčiai: mes visi (taip pat ir žiniasklaida) turime atlikti savo vaidmenį!
                 ECDC komunikacijos koordinavimo specialistas Andrea Nilsson

    11:40 – Klausimai ir atsakymai

Renginio darbotvarkę anglų kalba galima atsisiųsti paspaudus šią nuorodą https://eu-jamrai.eu/amr-webinar-for-journalists/.
 
 Registracija į seminarą

Maloniai prašome registruotis iki 2019 m. kovo 22 d. paspaudus šią nuorodą https://eu-jamrai.eu/amr-webinar-for-journalists/. Užsiregistravusiuosius taip pat prašome informuoti el. p. danute.umbrasiene@hi.lt.

 

Kontaktiniai asmenys: Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė Rolanda Valintėlienė, tel. (8 5) 261 8390, el. p. rolanda.valinteliene@hi.lt ir Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus specialistė Jolanta Kuklytė, tel. (8 5) 262 9055, el. p. jolanta.kuklyte@hi.lt.