Išleistas pirmasis šių metų žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris

2019 03 20

Naujo žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerio (2019/1(84)) „Redakcijos skilties“ tema – draugiškos darbo aplinkos be streso ir jam įtaką darančių veiksnių kūrimas. Skiltyje pateikiama streso darbe statistika, atliktų tyrimų ir apklausų faktai, apžvelgiami Higienos instituto suorganizuoti švietimo ir mokymo renginiai, sveikatinimo priemonės darbo vietoje ir svarbios iniciatyvos, siekiant gerinti darbo aplinką. 

Leidinyje publikuojami septyni originalūs straipsniai. Jų temų spektras įvairus – nuo išvengiamų hospitalizacijų pokyčių ir netolygumų, rizikos mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų veiksnių prognozavimo iki suaugusiųjų  jautrumo antimikrobiniams vaistams analizės Vilniaus mieste bei pirminės sveikatos priežiūros specialistų požiūrio į vakcinaciją. Kaip įprasta, nemažas dėmesys skirtas vaikų bei moterų sveikatai ir ją veikiantiems veiksniams. Straipsniuose analizuojamas naudojimosi informacinėmis technologijomis vaidmuo ankstyvoje vaikystėje, moterų ir jų vyrų nuomonė apie nėštumo nutraukimą bei jo pasekmes, taip pat atrankinės mamografinės patikros programos įgyvendinimas Lietuvoje.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pristatomi 3-iosios Europos Sąjungos sveikatos srities 2014–2020 m. programos bendrieji veiksmai, skirti sveikatos tolygumams (JAHEE). Šio projekto bendras tikslas – pagerinti Europos gyventojų sveikatą ir gerovę bei padidinti sveikatos pasekmių lygybę tarp visų visuomenės grupių. 
 
Literatūros apžvalgose apžvelgiamos ambivalentiško seksizmo poveikis moterų sveikatai ir bendrai gerovei, taip pat pristatomos pagrindinės knarkimo ir miego apnėjos priežastys, sąsajos su sisteminėmis ligomis ir socialinės bei ekonominės pasekmės.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto svetainės  www.hi.lt skyriuje „Žurnalas „Visuomenės sveikata" –> „Archyvas“.