Higienos institutas – viena iš daugiausiai statistinių rodiklių skelbiančių šalies įstaigų

2019 03 22

Kovo 21 d. Lietuvos statistikos departamente (toliau – LSD) įvyko Statistikos tarybos posėdis, kuriame pristatyta Oficialiosios statistikos 2018 metų darbų programos nuostatų vykdymo ataskaita.

Lietuvoje yra 23 oficialiąją šalies statistiką tvarkančios valstybės institucijos ir įstaigos, iš kurių LSD ir Lietuvos bankas teikia daugiausiai statistinės informacijos. O tarp likusios 21 minėtos institucijos Higienos institutas – daugiausiai statistinių rodiklių skelbianti įstaiga. Antrą vietą užima Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, kurių kiekvieno pateiktų rodiklių skaičius trigubai mažesnis už Higienos instituto.

Posėdyje Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirčių ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus vadovė Sandra Mekšriūnaitė skaitė pranešimą apie elektroninio medicininio mirties liudijimo įdiegimo patirtį, iškilusias problemas, jų sprendimus bei tolesnius iššūkius. Ji pabrėžė, kad įdiegus e-mirties liudijimą atsirado galimybė operatyviau aptikti bei koreguoti klaidas ir trūkumus. Tai leis gerokai pagerinti šio svarbaus dokumento pirminės informacijos kokybę.