Infekcijų kontrolės specialistai dalyvavo hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimo mokymuose

2019 03 22

Kovo 21 d. Higienos institute įvyko mokymai „Hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimas“, organizuojami įgyvendinant Hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. lapkričio 14 d. įsakymu Nr. V-1110.

Mokymuose aptarti aktualūs hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimo metodikos klausimai, dažniausios paciento duomenų rinkimo bei ligoninės ir skyriaus anketų pildymo klaidos, hospitalinių infekcijų apibrėžtys bei duomenų rinkimas apie ligoninių struktūros ir proceso indikatorius. Be to, analizuotos ir praktinės situacijos.

Taip pat mokymų dalyviai supažindinti su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro 2016–2017 m. organizuoto Europos hospitalinių infekcijų ir antimikrobinių vaistinių preparatų paplitimo aktyvaus gydymo ligoninės tyrimo, kuriame dalyvavo ir Lietuva, išankstiniais duomenimis.

Mokymus baigė 40 infekcijų kontrolės specialistų ir kitų asmenų, dalyvaujančių infekcijų epidemiologinėje priežiūroje bendrojo pobūdžio ir specializuotose ligoninėse. Minėti specialistai įgytas žinias pritaikys balandžio mėnesį atlikdami hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimą ir užtikrindami jo duomenų kokybę.

Daugiau informacijos apie hospitalinių infekcijų epidemiologinę priežiūrą galite rasti čia.

Mokymuose skaityti pranešimai:

Pagrindinės klaidos (atsiųsti)
Justė Petrėnė, Higienos institutas

Hospitalinės infekcijos, apibrėžtys (atsiųsti)
Ieva Kisielienė, Higienos institutas

Papildomos informacijos gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus specialistė Justė Petrėnė tel. (8 5) 262 9055 arba el. p. juste.petrene@hi.lt.