Parengtos metodinės rekomendacijos, skirtos šlapimo takų infekcijų, susijusių su kateterių naudojimu, prevencijai

2019 05 21
Higienos institutas kartu su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru parengė metodines rekomendacijas „Šlapimo takų infekcijų, susijusių su šlapimo pūslės kateterių naudojimu, prevencija“. Jose pateikiama informacija apie šlapimo takų infekcijų, susijusių su šlapimo pūslės kateterių naudojimu, sukėlėjus, rizikos veiksnius ir profilaktikos priemones.
 
Šlapimo pūslės kateteriai – įvairaus profilio pacientams dažnai naudojama medicinos priemonė skirtinguose sveikatos priežiūros skyriuose. Šie kateteriai yra pagrindinis šlapimo takų infekcijos rizikos veiksnys. O šlapimo takų infekcijos – viena iš penkių dažniausiai registruojamų hospitalinių infekcijų tipų ir viena dažniausių tarp su invazinėmis medicinos priemonėmis susijusių infekcijų, sudaranti iki 40 proc. visų hospitalinių infekcijų atvejų. Todėl sprendimas naudoti kateterį turi būti priimtas atsižvelgiant į mokslo įrodymais pagrįstas rekomendacijas ir į kiekvieno paciento klinikinę būklę.
 
Leidinys skirtas sveikatos priežiūros įstaigų infekcijų kontrolės specialistams ir kitiems darbuotojams, atsakingiems už hospitalinių infekcijų prevenciją ir atliekantiems šlapimo pūslės kateterizavimo procedūrą.
 
Metodines rekomendacijas galima rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai“ => „Rekomendacijos“
 
Papildomą informaciją teikia Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vadovė Virginija Kanapeckienė tel. (8 5) 262 5479, el. p. virginija.kanapeckienė@hi.lt.