Higienos institutui – Lietuvos statistikos 100-mečio gilė

2019 09 11
Rugsėjo 9 d. Nacionalinėje dailės galerijoje įvykusiame Lietuvos statistikos 100-mečio minėjime Higienos institutas apdovanotas statulėle „Lietuvos statistikos 100-mečio gilė – tęsti, augti ir stiprėti“ už indėlį kuriant valstybės statistiką. 

Simbolinė šimtmečio gilė įteikta Higienos institutui kaip vienam iš didžiausių ir atsakingiausių savo srities skaičių gamintojų, kuris pirmasis integravo gyventojų sveikatos rodiklius į bendrą valstybės statistikos sistemą – Oficialiosios statistikos portalą. 
 
„Taip, naujos ir pažangios technologijos mums ne naujiena, todėl pirmieji integravome gyventojų sveikatos rodiklius į bendrą valstybės statistikos sistemą – Oficialiosios statistikos portalą, – sako renginyje apdovanojimą atsiėmęs Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovas dr. Romualdas Gurevičius. – Higienos institutas rengia oficialią Lietuvos sveikatos statistiką ir atsakingas už jos sklaidą. Šį darbą atlieka 16 instituto specialistų. Jie palaiko glaudžius ryšius su Pasaulio sveikatos organizacija, Eurostatu bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, derindami metodikas, kad pateikti šalių narių duomenys būtų palyginami tarpusavyje. Minėti ryšiai padeda mums ne tik suprasti, kaip šioje srityje tvarkosi kitos Europo Sąjungos šalys, bet ir matyti, kaip atrodome kitų valstybių kontekste.“
 
Be to, dr. R. Gurevičius pažymi, kad šiemet tarptautiniai ekspertai gerai įvertino Lietuvos sveikatos statistikos kokybę ir galimybes, susipažino su jos plėtros projektais ir numatė galimus iššūkius. Jo teigimu, tai įkvepia tolesniems darbams.