Atkreipiamas visuomenės ir medikų dėmesys į antibiotikų vartojimą ir antimikrobinį atsparumą

2019 11 18
Šiandien, minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną ir prasidedančią Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę, Vilniuje vyksta nacionalinė konferencija „Tarpsektorinis bendradarbiavimas valdant antimikrobinį atsparumą Lietuvoje“.
 
Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į antimikrobinio atsparumo problemą ir jos grėsmes, aptarti pasaulio ir šalies iniciatyvas šiai problemai spręsti, supažindinti su antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo situacija žmonių medicinoje ir veterinarijos sektoriuje, su hospitalinių infekcijų sukėlėjais ir jų molekuliniais tyrimais bei pasidalyti patirtimi ir gerąja praktika.
 
Konferencijos pradžioje apdovanotos asmens sveikatos priežiūros įstaigos už veiklą sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą.
 
Renginio programa (atsiųsti).
 
Konferencijoje dalyvauja sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ir administratoriai, gydytojai, visuomenės sveikatos specialistai, apskričių antimikrobinio atsparumo valdymo grupių nariai ir kitų sektorių institucijų, susijusių su antimikrobinio atsparumo valdymu, atstovai.
 
Renginio organizatoriai – Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos institutas, rėmėjas – Pasaulio sveikatos organizacija.
 
Daugiau informacijos apie Europos supratimo apie antibiotikus dieną, Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę ir atsparumą antibiotikams galima rasti: