Higienos institute – įvairių sveikatos sričių atstovai iš Kosovo

2019 11 22
Lapkričio 21 d. Higienos institute lankėsi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuro Kosove (Prištinoje) atstovai ir Kosovo oro kokybės, visuomenės sveikatos, šeimos medicinos bei statistikos specialistai. Delegaciją atlydėjo PSO atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė.
 
Susitikime Kosovo atstovams pristatyta Higienos instituto, kaip oficialiosios sveikatos statistikos rengėjo, veikla – mirties priežasčių statistikos sritis, sveikatos statistikos duomenų šaltiniai, jų privalumai, trūkumai ir problemos, taip pat sveikatos statistinių duomenų panaudojimas ir sklaida.
 
Svečius labiausiai domino tai, kaip Higienos institutas rengia mirties priežasčių statistiką (duomenų šaltiniai, medicininio mirties liudijimo pildymo tvarka, mirties priežasčių kodavimas, mirtingumo rodikliai ir elektroninio mirties liudijimo problemos).
 
Pristatant mūsų šalies sveikatos statistikos rengimą rasta nemažai bendrų Lietuvos ir Kosovo panašumų, išryškėjo kai kurie abiejų šalių privalumai ir trūkumai šioje srityje (finansavimo, duomenų kokybės ir gavimo). O pagrindinė sveikatos statistikos sklaidos tema abiejose šalyse – duomenų panaudojimas kuriant ir įgyvendinant gyventojų sveikatos gerinimo programas.

Daugiau informacijos apie susitikimą gali suteikti Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus vadovė Sandra Mekšriūnaitė (tel. (8 5) 277 3304, el. p. sandra.meksriunaite@hi.lt).