Pristatome paskutinį šių metų žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį

2019 12 17

Redakcijos skilties straipsnyje apžvelgiama profesinės sveikatos priežiūra Lietuvoje, galimos priemonės ir būdai situacijai darbuotojų saugos ir sveikatos srityje pagerinti.

Literatūros apžvalgose pateikiama informacija apie greitojo A grupės beta hemolizinio streptokoko nustatymo testo efektyvumą, aprašoma, koks iššūkis laukia kardiologo padedant pacientui mesti rūkyti ir apžvelgiama nepageidaujamų įvykių valdymo patirtis užsienio šalyse.

Originaliuose straipsniuose nagrinėjamos profesinės sveikatos problemos – po onkologinės ligos į darbą grįžusių asmenų patirtys, profesinio perdegimo sindromo paplitimas tarp rezidentų ir sveikatą stiprinti darbe padedančio mitybos žinių klausimyno parengimas. Straipsnių apie vaikus ir jaunimą temos – vaikų neinfekcinės kilmės apsinuodijimo atvejai bei atviruose jaunimo centruose ir erdvėse besilankančių jaunų žmonių gyvensena. Tai pat gvildenamas suaugusiųjų požiūris į kraujo donorystę, maisto papildų vartojimo ypatumai ir nepatikslintos diagnozės mirties priežasčių statistikoje.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pristatoma pakeista nepageidaujamų įvykių stebėsenos tvarka ir Europos Sąjungos projektas, kurio tikslas – pagerinti mirties priežasčių statistikos kokybę.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skiltyje „Žurnalas „Visuomenės sveikata“  –> „Archyvas“.