Asmens apsaugos priemonių naudojimas gydymo įstaigose – pagal saugumo lygius

2020 04 08

Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiančius, kokiais atvejais ir kokias konkrečias asmens apsaugos priemones turėtų naudoti šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus.

Kaip nurodoma Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos 2020 m. balandžio 7 d. sprendimo Nr. V-754 priede „Naudojamos asmeninės apsaugos priemonės, priklausomai nuo teikiamų paslaugų“, pirmasis saugumo lygis taikomas, kai medikai dirba su vadinamuoju „švariu“ pacientų srautu, t. y. kai kontaktuojama su po rūšiavimo (triažo) atrinktais pacientais, kuriems nepasireiškia karščiavimas ir ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. O penktasis saugumo lygis – aukščiausia rizika, kai paslaugos teikiamos įtariamiems ir patvirtintiems COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Primename, kad Higienos institutas koordinuoja ir teikia asmens sveikatos priežiūros įstaigoms metodinę pagalbą infekcijų kontrolės klausimais.

Veikla vykdoma, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos 2020 m. kovo 26 d. sprendimu Nr. V-557 „Dėl infekcijų kontrolės priemonių asmens sveikatos priežiūros įstaigose koordinavimo“.

Gydymo įstaigos gali kreiptis minėtos pagalbos į Higienos institutą el. p. korona@hi.lt, taip pat šiais tel.: (8 5) 261 8390 ir 8 682 45 782 (Rolanda Valintėlienė); (8 5) 206 1056 ir 8 628 85 466 (Jolanta Kuklytė).

Daugiau informacijos Higienos instituto interneto svetainėje http://hi.lt/lt/korona.html