Skaitytojų dėmesiui – naujas „Visuomenės sveikatos“ žurnalo numeris

2020 06 10

Antrojo šių metų žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerio (2020/2(89)) „Redakcijos skiltyje“ informuojama apie tai, kaip sveikatos būklę Lietuvoje 2019 m. vertina Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertai.

Literatūros apžvalgose nagrinėjamas gripo vakcinacijos intervencijų veiksmingumas, vaikų ūminio skausmo mažinimo galimybės, stigmatizuojančių nuostatų dėl vaikų ir paauglių ypatumai bei darboholizmo pasekmės.

Originaliuose straipsniuose supažindinama su infekcijų kontrolės darbuotojų veikla, asmens sveikatos priežiūros įstaigų geografinio prieinamumo netolygumais ir visuomenės sveikatos krypties studijų absolventų pasiskirstymu darbo rinkoje. Taip pat analizuojamos temos, susijusios su oro taršos įtaka mokinių sveikatai, suaugusių Lietuvos gyventojų žiniomis ir nuomone apie fizinį aktyvumą,  piktnaudžiavimo alkoholiu poveikiu tarpusavio santykiams ir moterų sveika gyvensena bei jų gebėjimu įsisąmoninti patirtį.

Žurnalo rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pristatomos Higienos instituto parengtos metodinės rekomendacijos „Grįžimo į darbą po onkologinės ligos organizavimo gairės“  ir atnaujintos savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitų rašymo metodinės rekomendacijos.

Elektroninė žurnalo versija Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skyriuje „Žurnalas „Visuomenės sveikata“ –> „Archyvas“.