Atnaujinami tobulinimo kursai apie medicininio mirties liudijimo pildymą

2020 07 01

Nuo liepos Panevėžyje, Telšiuose, Klaipėdoje ir Šiauliuose atnaujinami tobulinimo kursai „Medicininio mirties liudijimo reikšmė ir pildymas. Mirtis nuo širdies ir kraujagyslių ligų“, kurie dėl Lietuvoje paskelbto karantino buvo atšaukti.

Kursų tikslas – pagerinti Lietuvos mirties priežasčių statistikos kokybę suteikiant gydytojams papildomų žinių apie mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų kriterijus ir praktinių įgūdžių, kaip teisingai užpildyti medicininį mirties liudijimą (toliau – MML).

Nemokami kursai skirti asmens sveikatos priežiūros specialybių gydytojams, gydytojams patologams ir teismo medicinos gydytojams. Kursų dalyviams, gavusiems teigiamą baigiamąjį žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimą, bus įteikti 8 val. kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Prašome registruotis į kursus adresu registracija.hi.ltTobulinimo kursai „Medicininio mirties liudijimo reikšmė ir pildymas. Mirtis nuo širdies ir kraujagyslių ligų“.

1 dienos (8 val.) tobulinimo kursuose bus dėstomos teorinės paskaitos apie mirties priežasčių statistikos svarbą bei mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų įrašymo į MML kriterijus, taip pat praktiškai mokoma pildyti MML pagal pateiktų mirties atvejų pavyzdžius.

Tobulinimo programa patvirtinta 2019 m. spalio 30 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1228 „Dėl sveikatos specialistų tobulinimo programų derinimo“ ir užregistruota elektroninėje sistemoje METAS.

Kursai apmokami iš Higienos instituto vykdomo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0017 „Sveikatos sektoriaus procesų valdymo tobulinimas, plėtojant visuomenės sveikatos stebėseną“.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Daugiau informacijos teikia Rūta Ustinavičienė (mob. 8 673 70 618, el. p. ruta.ustinaviciene@hi.lt) arba Sandra Mekšriūnaitė (tel. (8 5) 277 3304, el. p. sandra.meksriunaite@hi.lt).