Mokslinėje-praktinėje konferencijoje sveikatos priežiūros specialistai dalijosi COVID-19 infekcijos valdymo patirtimi

2020 10 12

Spalio 8 d. įvyko Higienos instituto organizuotos mokslinės-praktinės konferencijos „Hospitalinių infekcijų aktualijos COVID-19 pandemijos kontekste“ pirmoji dalis. Konferencijos tikslas – supažindinti su COVID-19 epidemiologine situacija ir valdymu Lietuvoje ir pasaulyje, pristatyti hospitalinių infekcijų aktualijas COVID-19 pandemijos metu. Pirmoje konferencijos dalyje aptarta COVID-19 infekcijos problematika.

Joje nuotolinių būdu dalyvavo apie 200 dalyvių – sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, administratorių, gydytojų, infekcijų kontrolės specialistų, visuomenės sveikatos specialistų ir kitų asmenų, vykdančių hospitalinių infekcijų epidemiologinę priežiūrą ir valdymą, bei universitetų atstovų.

Konferenciją atidarė Higienos instituto Visuomenė sveikatos technologijų centro vadovė dr. Rolanda Valintėlienė. Jos dalyvius pasveikino Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento atstovė Jurgita Pakalniškienė.

Dr. R. Valintėlienė ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daiva Razmuvienė kalbėjo apie COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Europoje ir Lietuvoje bei šios infekcijos valdymo patirtis. Prof. Uga Dumpis iš Latvijos pristatė situaciją savo šalyje ir priemones, taikytas COVID-19 infekcijai Latvijoje suvaldyti. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė dr. Greta Vizujė supažindino su COVID-19 infekcijos diagnostikos galimybėmis ir tyrimų interpretacija. Prof. Ligita Jančorienė papasakojo, kaip VU Santaros klinikose gydomi COVID 19 ligoniai, kaip nuo pandemijos pradžios pakito gydymo taktika ir metodai, kokios šių ligonių gydymo išeitys. LSMU ligoninės Kauno klinikų atstovas dr. Vaidotas Gurskis pasidalijo patirtimi, kaip buvo organizuojamas ligonių darbas Kauno regione, su kokias iššūkiais teko susidurti ir kokios pamokos išmoktos.

Spalio 15 d. (pradžia – 14.00 val.) įvyks antroji konferencijos dalis, skirta hospitalinių infekcijų tematikos naujienoms pristatyti.

Daugiau informacijos gali suteikti Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vadovė Virginija Kanapeckienė tel. (8 5) 262 5479 arba el. paštu virginija.kanapeckiene@hi.lt.