Ką svarbu žinoti apie pneumonijų, susijusių su dirbtine plaučių ventiliacija, prevenciją

2020 10 15
Higienos institutas kartu su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru išleido metodines rekomendacijas „Pneumonijų, susijusių su dirbtine plaučių ventiliacija, prevencija“. 
 
Leidinyje pateikiamas hospitalinės penumonijos apibrėžimas ir diagnozavimo kriterijai, pneumonijų išsivystymo mechanizamas ir rizikos veiksniai, taip pat informacijos apie epidemiologinę priežiūrą ir pneumonijų prevencijos priemones. 
 
Metodinių rekomendacijų priedai – Mokslo įrodymais paremtos su dirbtine plaučių ventiliacija susijusios pneumonijos (DPVSP) prevencijos rekomandacijos, DPVSP prevencijos priemonių laikymosi klausimynas ir „Rankų higiena vykdant endotrachėjinio vamzdelio priežiūrą“.
 
Metodinės rekomendacijos skirtos sveikatos priežiūros įstaigų infekcijų kontrolės specialistams ir kitiems darbuotojams, atsakingiems už hospitalinių infekcijų prevenciją ir skiriantiems / atliekantiems dirbtinę plaučių ventiliaciją sveikatos priežiūros  įstaigose.
 
Leidinys skelbiamas Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skyriuje „Leidiniai“ -> „Rekomendacijos“, taip pat jas galima atsiųsti čia
 
Daugiau informacijos gali suteikti Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vadovė Virginija Kanapeckienė tel. (8 5) 262 5479 arba el. paštu virginija.kanapeckiene@hi.lt.