Programa „Švari priežiūra – saugesnė priežiūra“ mini 15 metų sukaktį

2020 10 13

Spalio 13 d. Pasaulio sveikatos organizacijos inicijuota programa „Švari priežiūra yra saugesnė priežiūra“ (angl. Clean Care is Safer Care (CCiSC)) mini 15 metų sukaktį. 2005 m. pirmą kartą visos pasaulio šalys buvo pakviestos prisijungti prie šios programos, siekiant kovoti su hospitalinėmis infekcijomis. Šiandien šioje iniciatyvoje dalyvauja 142 šalys ir daugiau nei 23 000 ligoninių.

Programos dalimi tapo ir 2009 m inicijuotas judėjimas „Plauk rankas – saugok gyvybes“ bei kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. Pagrindinis judėjimo tikslas – gerinti rankų higieną sveikatos priežiūros įstaigose.

Pasaulyje kasdien apie 500 000 žmonių užsikrečia hospitaline infekcija, 20 000–50 000 jų miršta dėl šios priežasties. Hospitalinės infekcijos pražudo daugiau žmonių nei AIDS, maliarija ir tuberkuliozė kartu sudėjus. Tai yra antra mirštamumo priežastis pasaulyje. Jame rankų higienos dėka kasmet išsaugomi 5–8 milijonai gyvybių. COVID-19 pandemijos metu rankų higiena yra ypatingos svarbos, kovojant su koronaviruso infekcija.

Tad minint programos „Švari priežiūra yra saugesnė priežiūra“ 15 metų sukaktį, visos šalys kviečiamos nepamiršti rankų higienos svarbos kovoje su infekcijomis ir prisijungti prie iniciatyvos socialiniuose tinkluose, žymint grotažymę #CleanHands15.

Daugiau informacijos:

https://cleanhandssavelives.org/

http://hi.lt/pasauline-ranku-higienos-diena.html