Darbdaviai ir darbuotojai kviečiami įsitraukti į Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitę

2020 10 16

Spalio 19-23 d. vyksianti Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė yra išskirtinis Europos Sąjungos renginys, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į darbuotojų saugos ir sveikatos kultūros ugdymą.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) kviečia įmones, įstaigas, organizacijas ne tik dalyvauti, bet ir surengti kuo daugiau įvairiausių renginių bei veiklų, skatinančių kalbėti, diskutuoti, ir imtis iniciatyvų, gerinančių situaciją darbuotojų saugos ir sveikatos srityje.

Kasmet organizuojama Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė kiekvieną kartą skiriama vis kitai su darbuotojų sauga ir sveikata susijusiai temai aktualizuoti, siekiama didinti visuomenės informuotumą apie aktyvų, bendradarbiavimu grindžiamą darbuotojų saugos ir sveikatos valdymą.

Šiais metais Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitės metu startuos 2020–2022 m. informacinė kampanija „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“, kurios pagrindinė tema – su darbu susiję raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai, jų prevencija ir valdymas.

Per kampaniją „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“ bus siekiama didinti informuotumą apie tai, kaip svarbu užkirsti kelią raumenų ir kaulų sistemos sutrikimams, skatinti šių sutrikimų rizikos vertinimą, teikiant atitinkamas priemones ir rekomendacijas.

Lietuvoje kampaniją „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“ vykdys Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) ryšių punktas (jo funkcijas vykdo VDI). Kampanijoje dalyvauja ir Higienos instuto atstovai.

Visus norinčiuosius įsitraukti į Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitę, aktyviai dalyvauti kampanijos veikloje kviečiame apsilankyti EU-OSHA interneto svetainėje www.healthy-workplaces.eu/lt, kur rasite ne tik daug naudingos informacijos, bet ir idėjų, kaip tai geriau įgyvendinti. 

Laikas veikti: trečdalis darbuotojų dėl sveikatos problemų negalės dirbti iki pensinio amžiaus (atsiųsti)