Paskelbtos naujos COVID-19 pacientų išleidimo iš gydymo įstaigos ir izoliacijos nutraukimo gairės

2020 11 04

Europos ligų ir prevencijos kontrolės centras (ECDC), atsižvelgdamas į SARS-CoV-2 viruso plitimą visuomenėje, didėjančius testavimo pajėgumus visose Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse bei Jungtinėje Karalystėje, taip pat turimus SARS-CoV-2 plitimo ir užsikrėtimo įrodymus, atnaujino sergančiųjų COVID-19 išleidimo iš gydymo įstaigos ir izoliacijos nutraukimo rekomendacijas.

COVID-19 pacientai gali būti išleidžiami iš gydymo įstaigos (nutraukiama jų izoliacija) remiantis šiais kriterijais:
a) klinikinių simptomų išnykimas;
b) laikas, praėjęs nuo simptomų atsiradimo;
c) ligos sunkumas;
d) imuninė būklė;
e) viruso RNR pasišalinimo iš viršutinių kvėpavimo takų įrodymai.

Sunkiai sergantys pacientai, kuriuos reikia išrašyti iš ligoninės, turėtų izoliuotis namuose ar saugioje vietoje 14–20 dienų nuo simptomų atsiradimo arba turi būti atlikti du COVID-19 tyrimai per 24 valandas. Jei sunkiai sergantys pacientai turi būti perkelti į kitą ligoninės skyrių ar ilgalaikės priežiūros įstaigą, taip pat norint nutraukti izoliaciją imuninės sistemos sutrikimų atvejais, rekomenduojama atlikti du COVID-19 tyrimus per 24 valandas.

Lengva ar vidutine ligos forma sergantys pacientai, kuriuos reikia išrašyti iš ligoninės, turėtų izoliuotis namuose ar saugioje vietoje 10 dienų nuo simptomų atsiradimo arba turi būti atlikti du COVID-19 tyrimus per 24 valandas.

Besimptomiai asmenys, kurių SARS-CoV-2 testas teigiamas, turėtų izoliuotis 10 dienų nuo mėginio paėmimo dienos.

Dokumentas prieinamas adresu https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/guidance-discharge-and-ending-isolation-people-covid-19.

ECDC rekomendacijų nuostatos perkeltos į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 16 d. įsakymą Nr. V-383 „Dėl vaikų ir suaugusiųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikos ir gydymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Plačiau apie COVID-19 Higienos instituto interneto svetainėje http://hi.lt/lt/korona.html.

Daugiau informacijos el. p. korona@hi.lt, tel. (8 5) 261 8390 arba (8 5) 261 6681.