Seminare diskutuota apie nepageidaujamų įvykių stebėseną socialinės globos įstaigose

2020 11 16

Lapkričio 13 d. įvyko Higienos instituto organizuotas nuotolinis seminaras-diskusija „Nepageidaujami įvykiai globos įstaigose“, skirtas globos įstaigų vadovams ir administratoriams. Seminaro-diskusijos tikslas buvo supažindinti su nepageidaujamų įvykių situacija Lietuvoje, pristatyti šalies nepageidaujamų įvykių valdymo modelį, aptarti, kaip organizuoti ir tobulinti nepageidaujamų įvykių stebėseną šio tipo įstaigose.

Nuotoliniame renginyje dalyvavo apie 80 globos įstaigų vadovų, administratorių ir specialistų.

Seminarą atidarė Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro (HI VSTC) vadovė dr. Rolanda Valintėlienė. Sveikinamąjį žodį tarė ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Įstaigų priežiūros skyriaus vedėja Kristina Grigaitienė.

HI VSTC Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus specialistas Saulius Babinskas pristatė naujausius nepageidaujamų įvykių Lietuvoje duomenis ir Nepageidaujamų įvykių stebėsenos ir valdymo aprašą. HI VSTC Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vadovė dr. Virginija Kanapeckienė papasakojo apie Visuomenės sveikatos stebėsenos informacinę sistemą ir pagrindinius nepageidaujamų įvykių registravimo šioje sistemoje aspektus.

Diskusijos metu kalbėta apie nepageidaujamo įvykio ir neigiamo pobūdžio įvykio sąvokas, šių įvykių registravimo specifiką, duomenų „persidengimo“ problemą ir apie galimus nepageidaujamų įvykių rodiklius, pagal kuriuos galima lyginti socialinės globos įstaigas.

Seminaro dalyviai informuoti, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. nepageidaujamų įvykių registravimas vyks per Visuomenės sveikatos stebėsenos informacinę sistemą, ir pakviesti į socialinės globos namų specialistams ir vadovams skirtus nuotolinius mokymus „Visuomenės sveikatos stebėsenos informacinę sistema. Nepageidaujamų įvykių stebėsena“, kurie planuojami 2020 m. gruodžio 3 d.

Daugiau informacijos gali suteikti HI VSTC Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus specialistas Saulius Babinskas tel. (8 5) 262 9055 arba el. paštu saulius.babinskas@hi.lt.