Pristatome paskutinį 2020 m. žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį

2021 01 27

Naujame žurnalo „Visuomenės sveikata“ (2020/4(91) numeryje – nuo COVID-19 pandemijos išbandymų, Lietuvos sveikatos rodiklių, visuomenės sveikatos stebėsenos prioritetų ir jos plėtojimo iki vaikų, paauglių ir studentų sveikatos aktualijų.

Redakcijos skilties straipsnyje dalijamasi įžvalgomis ir informacija, su kokiais COVID-19 infekcijų kontrolės iššūkiais susiduriama asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Literatūros apžvalgos tema – mokyklos bendruomenės narių profesinė sveikata ir gerovė.

Originaliuose straipsniuose pristatomas Lietuvos sveikatos 2014–2025 m. strategijos rodiklių pokyčių ir pasiekimo vertinimas bei šalies savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos prioritetai. Taip pat supažindinama su patiriamo streso darbe veiksnių diagnostika ir organizacinės intervencijos objektų prioritetų nustatymu vienoje iš Lietuvos viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų, analizuojama etiško vadovavimo stiliaus reikšmė pedagogų profesiniam perdegimui. Net keturi straipsniai skirti vaikų ir jaunimo sveikatos problemoms. Juose nagrinėjami emocijų ir elgesio sutrikimų turinčių vaikų ir paauglių stigmatizavimo ypatumai, psichologų žinios ir įsitikinimai dėl autizmo, studentų  nuomonė apie maistinių skaidulinių medžiagų turinčius maisto produktus, duonos ir batono kepinius bei jų vartojimo įpročius.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ kalbama apie Higienos instituto vykdytą projektą, skirtą sveikatos sektoriaus procesų tobulinimui, plėtojant visuomenės sveikatos stebėseną.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skiltyje „Žurnalas „Visuomenės sveikata“  –> „Archyvas“.