Kasmetinėje konferencijoje aptartos hospitalinių infekcijų ir COVID-19 infekcijos aktualijos

2021 05 28

Gegužės 20 ir 27 d. įvyko Higienos instituto organizuota mokslinė-praktinė konferencija „Hospitalinių infekcijų ir COVID-19 infekcijos aktualijos“. Tai jau 20-oji kasmet rengiama konferencija hospitalinių infekcijų tematika.

Nuotoliniame renginyje dalyvavo daugiau nei 300 sveikatos priežiūros specialistų iš visos Lietuvos – asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, administratoriai, infekcijų kontrolės specialistai, gydytojai, slaugytojai ir visuomenės sveikatos specialistai.

Pirmoje konferencijos dalyje aptartos COVID-19 infekcijos aktualijos. Kalbėta apie COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Lietuvoje – vieną blogiausių Europos Sąjungoje (ypač mirtingumo rodikliai) – ir jos pokyčius, SARS-CoV-2 viruso mutacijas, atmainas, variantus ir jų skirtumus, COVID-19 ligos ir gydymo pokyčius. Taip pat pristatyti aktualūs skiepijimo klausimai, vakcinos, jų veikimo principas, vakcinų registravimo praktika, šalutiniai poveikiai ir pan., pasidalyta Estijos Tartu ligoninės patirtimi valdant COVID-19.

Antrosios konferencijos dalies tema – hospitalinės infekcijos. Pristatytos Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro hospitalinių infekcijų prevencijos ir valdymo iniciatyvos (stebėsenos, mokymai, rekomendacijas), Didžiosios Britanijos patirtis valdant COVID-19 ligoninėse – šios šalies iššūkiai, kurie labiausiai palietė Londoną, ir pasiekimai. Aptarti naujausi Lietuvos ligoninių hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros duomenys pandeminiu laikotarpiu, sustabdžius planinių paslaugų teikimą, pasidalyta penkerių metų patirtimi LSMU Kauno klinikose atliekant rankų higienos auditą pagal parengtą klausimyną, atsižvelgiant į penkis rankų higienos momentus. Supažindinta su Higienos instituto atliktu technologijų vertinimu, kurio metu įvertintas patalpų dezinfekcijos ultravioletine (UV-C) spinduliuote veiksmingumas. Vertinimas parodė, kad dėl galimo neigiamo poveikio pacientams ir medicinos personalui bei mokslinių įrodymų, leidžiančių teigti, jog tai veiksminga, siekiant mažinti hospitalinių infekcijų dažnį ir jų sukėlėjų skaičių asmens sveikatos priežiūros įstaigose, stokos, UV-C prietaisų naudojimas medicinos įstaigose yra ribotas.

Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vadovė Virginija Kanapeckienė tel. (8 5) 262 5479 arba el. paštu virginija.kanapeckiene@hi.lt.

Skaityti pranešimai

COVID-19 (koronaviruso infekcijos) epidemiologinė situacija (atsiųsti
Loreta Ašoklienė, Sveikatos apsaugos ministerija

SARS-CoV-2 mutacijos, atmainos, variantai – kas tai? (atsiųsti)
Lukas Žemaitis, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija

COVID-19 ligos ir gydymo pokyčiai 
(atsiųsti)
Indrė Jonikaitė, LSMU MA Infekcinių ligų klinika

Skiepijimas nuo COVID-19 infekcijos: aktualūs klausimai
prof. Ligita Jančorienė, Vilniaus universitetas, VUL Santaros klinikos 

COVID-19 management: Estonian experience (anglų kalba)
dr. Piret Mitt, Tartu university hospital

Hospitalinių infekcijų stebėsenos ir valdymo naujovės: ECDC ir PSO iniciatyvos (atsiųsti)
dr. Rolanda Valintėlienė, Higienos institutas

COVID-19 infekcijos valdymo patirtis Jungtinėje Karalystėje
Tomas Jovaiša, Londono Karalienės ligoninė

Hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros rezultatai Lietuvoje pandemijos metu (atsiųsti)
Asta Jurkevičienė, Higienos institutas

Rankų higienos auditas: 5 metų patirtis (atsiųsti)
Aušra Stelionienė, LSMU Kauno klinikos

Patalpų dezinfekcijos ultravioletine (UV-C) spinduliuote veiksmingumas (atsiųsti)
Vincentas Liuima, Higienos institutas