Kaip geriau vėdinti ugdymo įstaigų patalpas?

2021 06 30

Pastaruoju metu viešoje erdvėje dalijamasi informacija apie oro sąlygas gerinančius prietaisus (pvz., UV spinduliuote paremtus prietaisus ir rūko purkštuvus), kurie neva padeda apsaugoti nuo COVID-19 infekcijos. Šie prietaisai pristatomi į švietimo įstaigas, reklamuojami ir galbūt kai kurie iš jų jau įsigyti.

Higienos instituto specialistai atliko esamų mokslo įrodymų ir rekomendacijų apžvalgą, siekdami įvertini minėtų ir panašių prietaisų naudojimą ugdymo įstaigose, jų efektyvumą, apsaugą nuo koronaviruso ir galimą įtaką vaikų sveikatai.

Remiantis apžvalgos rezultatais darytina išvada, kad tokios dezinfekcijos priemonės kaip rūko purkštuvai ir UV spinduliuotę skleidžiantys prietaisai neturėtų būti naudojamos ugdymo įstaigose, nepaisant to, jog jos gali paveikti SARS-CoV-2 virusą. Trūksta mokslo įrodymų, patvirtinančių, kad šios priemonės užkerta kelią susirgimams. Taip pat neįrodyta, kad jos saugios ir nedaro neigiamos įtakos vaikų sveikatai.

COVID-19 prevencijai mokyklose pirmiausia turėtų būti naudojamos veiksmingos, mokslo įrodymais paremtos priemonės – atstumų laikymasis ir mažesnis mokinių skaičius klasėse, mokinių susibūrimų ribojimas, atvykimo į mokyklą laikas etapais, rankų plovimas, čiaudėjimo etiketas, paviršių valymas su detergentais (plovikliais), natūralus vėdinimas (atidarius langus), veido kaukės vyresnių klasių vaikams (≥ 12 m.) ir mokyklos personalo vakcinacija.

Apžvalga (atsiųsti)