Higienos institutas dalyvaus trečiajame Europos statistikos sistemos tarpusavio vertinime

2021 11 10

Lapkričio 15–19 d. Lietuvoje vyks trečiasis Europos statistikos sistemos (ESS) tarpusavio vertintojų vizitas (ankstesni vertinimai vyko 2006–2008 ir 2013–2015 m.), kurio metu bus vertinamas ir Higienos institutas (HI), kaip oficialiąją statistiką rengianti institucija, įgyvendinanti Europos statistikos programą.

Lietuva yra viena iš pirmųjų ESS valstybių narių, sulauksiančių ESS tarpusavio vertintojų vizito. Į tarpusavio vertinimą įtrauktas Lietuvos statistikos departamentas ir trys oficialiąją statistiką rengiančios institucijos, tarp kurių ir HI (Sveikatos statistikos skyrius, Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyrius bei Registrų skyrius). Bus vertinama jų atitiktis visiems 16-ai Europos statistikos praktikos kodekso principų, apimančių institucinę aplinką, statistikos rengimo procesus ir rezultatus, taip pat pažanga, padaryta po antrojo tarpusavio vertinimo.

ESS tarpusavio vertinimas – ne tik galimybė pasitikrinti statistikos rengimo kokybę ir numatyti, ką būtų galima padaryti geriau, bet ir oficialiąją statistiką rengiančių institucijų kokybiško, sertifikuojamo ir nuolat tobulinamo darbo garantas.

Plačiau apie ESS tarpusavio vertinimą čia.

Daugiau informacijos teikia HI Sveikatos informacijos centro Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus vadovė Rūta Ustinavičienė tel. (8 5) 277 3304, el. paštu ruta.ustinaviciene@hi.lt.