Pristatome naują žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį

2022 03 28

Pirmojo šių metų žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerio (2022/1(96)) „Redakcijos skiltyje“ pristatomas leidinys „Sveikata iš pirmo žvilgsnio“, kuriame pateikiamas išsamus gyventojų sveikatos ir sveikatos sistemos veiklos rodiklių rinkinys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai priklausančiose ir kai kuriose kylančios ekonomikos šalyse.

Skiltyje „Literatūros apžvalgos“ apžvelgiama mobiliųjų technologijų įtaka alerginių ligų monitoravimui ir dezinfekcijos ultravioletine spinduliuote, taikomos asmens sveikatos priežiūros įstaigose, veiksmingumas. 

Originaliuose straipsniuose gvildenamos aktualios temos, susijusios su paslaugų teikimu gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programos etapais bei moterų informuotumu ir požiūriu į gimdos kaklelio vėžio profilaktiką. Nemažai dėmesio skiriama sveikatos priežiūros paslaugoms ir jų prieinamumui smurtą artimoje aplinkoje patyrusioms moterims. Be to, analizuojamos šios sąsajos: ginekomastijos požymių ir vyrų gyvensenos; medicinos ir sveikatos mokslų studentų fizinio aktyvumo ir sveikatos bei dvyliktokų žinių apie veido ir burnos organų netinkamus įpročius ir ortopedinių anomalijų. Taip pat paliečiama tabako cigarečių vartojimo tarp jaunų suaugusiųjų tema, gilinamasi į emocinę paramą telefonu teikiančių savanorių emocinę ir psichologinę būseną.

O rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pristatomos metodinės rekomendacijos apie vyresnio amžiaus žmonių ilgesnio dalyvavimo darbo rinkoje prielaidas ir Higienos instituto 2019–2021 m. įgyvendintas projektas „Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimas plėtojant visuomenės sveikatos intervencijų vertinimą“.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skyriuje „Žurnalas „Visuomenės sveikata“ –> „Archyvas“.