Pasaulio sveikatos organizacija kviečia paminėti gegužės 5-tąją – Pasaulinę rankų higienos dieną

2022 04 28

Gegužės 5-toji – Pasaulinė rankų higienos diena, minima Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva nuo 2009 metų. Ta proga PSO kviečia į nuotolinį seminarą, kuris įvyks gegužės 5 d. nuo 14.30 iki 16 val. 

Žmonės, kreipdamiesi į sveikatos priežiūros įstaigą, tikisi pasveikti. Vis tik pernelyg dažnai jie užsikrečia nauja išvengiama infekcija, kuri gali būti sukelta antimikrobinėms medžiagoms atsparių mikroorganizmų ar mirtina. Kai sveikatos priežiūros įstaigose sukuriamas toks kokybės ir saugos klimatas bei kultūra, kur vertinama rankų higiena, infekcijų prevencija ir kontrolė, pacientai ir sveikatos priežiūros darbuotojai jaučia, jog jais rūpinamasi, ir jaučiasi saugesni.

Būtent todėl 2022-ųjų Pasaulinės rankų higienos dienos tema – sveikatos priežiūros kokybės ir saugos klimatas ar kultūra, kur ypatingas dėmesys skiriamas rankų higienai ir infekcijų prevencijai bei kontrolei. O šios dienos šūkis – „Vienykitės dėl saugumo: plaukite rankas“.

Seminare bus kalbama apie tai, kad aukšta institucinė kokybė ir saugos klimatas ar kultūra yra esminis veiksmingų strategijų, skirtų infekcijų plitimui ir atsparumui antimikrobinėms medžiagoms sumažinti, elementas. Renginio dalyviai susipažins su naujais įrodymais minėtu klausimu ir PSO nustatytais šios srities mokslinių tyrimų prioritetais. Taip pat dalyviai turės unikalią galimybę užmegzti dialogą su ekspertų grupe ir pristatyti savo patirtį. Pranešėjai, PSO ir kiti įvairių šalių atstovai diskutuos, kaip ir kodėl turėtume vienytis dėl saugumo, spręsdami rankų higienos ir  infekcijų prevencijos ir kontrolės klausimus kokybės ir saugos kontekste, taip pat apie tai, kaip rankų higiena gali pagerinti sveikatos priežiūros kultūrą.
 

Daugiau informacijos apie Pasaulinę rankų higienos dieną PSO interneto svetainėje https://www.who.int/campaigns/world-hand-hygiene-day/2022 ir Higienos instituto svetainėje https://hi.lt/pasauline-ranku-higienos-diena.html