Lietuvoje viešėjo Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro Infekcijų prevencijos ir kontrolės grupės vadovė

2022 06 02

Birželio 1 d. Vilniuje įvyko susitikimas su Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) Europos regiono biuro Infekcijų prevencijos ir kontrolės grupės vadove Ana Paula Coutinho Rehse.

Susitikime dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM), PSO atstovybės Lietuvoje, Higienos instituto (toliau – HI), Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų atstovai.

Renginio dalyviai pristatė atstovaujamų įstaigų veiklą, vykdomus ir planuojamus projektus, susijusius su infekcijų prevencija ir kontrole, bei HI tvarkomą Visuomenės sveikatos stebėsenos informacinę sistemą. Taip pat aptarti hospitalinių infekcijų stebėsenos rezultatai ir kylantys iššūkiai.

PSO atstovė A. P. Coutinho Rehse supažindino su pagrindiniais infekcijų prevencijos ir kontrolės aspektais, minimaliais infekcijų prevencijos ir kontrolės programų reikalavimais, pristatė kitų šalių patirtį ir PSO interaktyvią interneto platformą „OpenWHO“. Šioje platformoje prieinami nuotoliniai kursai, skirti atsakui į ekstremalias sveikatos problemas gerinti ir žinioms infekcijų prevencijos ir kontrolės srityje gilinti.

Susitikime aptartos bendradarbiavimo su PSO ir mokomosios medžiagos pritaikymo Lietuvos auditorijai galimybės.

Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus specialistė Augustė Šalnaitė tel. (8 5) 262 8513 arba el. paštu [email protected].

Minimalūs infekcijų prevencijos ir kontrolės programų reikalavimai (anglų k.)

PSO interneto platforma „OpenWHO“

Pasaulinė infekcijų prevencijos ir kontrolės ataskaita (anglų k.)