Skelbiama nauja serijos „State of Health in the EU“ Lietuvos 2021 m. sveikatos būklės apžvalga

2022 06 22

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir Europos sveikatos sistemų ir politikos stebėjimo centro ekspertai parengė sveikatos būklės 29-iose šalyse, tarp kurių ir Lietuva, apžvalgas. Jos apima visas Europos Sąjungos (ES) valstybes nares, Islandiją ir Norvegiją. Šiose apžvalgose, kurios rengiamos per Sveikatos būklės ES ciklą (angl. „State of Health in the EU“), pateikiamos glaustos ir nesunkiai suprantamos ataskaitos apie šalių sveikatos priežiūros sistemas, palyginant padėtį atskirose valstybėse. Sveikatos būklės apžvalgos yra lengvai prieinamas visapusiškas informacijos šaltinis, kuriame aptariami naujausi kiekvienos šalies sveikatos politikos uždaviniai ir pokyčiai.

Kiekvienos valstybės sveikatos būklės apžvalgoje:

  • glaustai apžvelgiama sveikatos būklė šalyje;
  • pristatomi sveikatą lemiantys veiksniai (ypatingą dėmesį skiriant elgsenos rizikos veiksniams);
  • supažindinama su sveikatos priežiūros sistemos organizavimu;
  • analizuojamas sveikatos priežiūros sistemos veiksmingumas, prieinamumas ir lankstumas.

2021 m. Lietuvos sveikatos būklės apžvalgoje pateikiama glausta politikai aktuali sveikatos būklės ir priežiūros sistemų ES ir Europos ekonominės erdvės šalyse ataskaita, kurioje dėmesys sutelkiamas į konkrečias mūsų šalies ypatybes ir sunkumus. Tikslas – padėti politikos ir nuomonės formuotojams vieniems iš kitų mokytis ir savanoriškai keistis patirtimi.

Leidinys skelbiamas Higienos instituto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai“ -> „Informaciniai leidiniai“ arba jį (taip pat ankstesnes ataskaitas) galima atsiųsti paspaudus nuorodą Sveikatos būklės šalyse apžvalgos (europa.eu).

Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus vadovė Žilvinė Našlėnė tel. (8 5) 206 0738, el. paštu [email protected].