Kviečiame skaityti naują žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį (2022/2(97)

2022 06 23

Antrojo šių metų žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerio (2022/2(97)) „Redakcijos skiltyje“ apžvelgiamas dinaminis profesinės rizikos vertinimas ir jo reikšmė darbuotojų saugai ir sveikatai.

Literatūros apžvalgose pristatomos suaugusiųjų ir vaikų vaisių ir daržovių suvartojimo didinimui taikomos intervencijos ir trumposios intervencijos, skirtos rūkantiems asmenims, ir jų  veiksmingumas bei pagalba psichikos sutrikimų turinčių tėvų vaikams ir jos svarba.

Originaliuose straipsniuose nagrinėjamos šios temos: krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programos paslaugų teikimas, savižalos atvejų registravimo ypatumai Lietuvoje, ginekomastijos ir savęs vertinimo sąsajos, taip pat paauglių gerovės rodiklių ir socialinių demografinių charakteristikų ryšys COVID-19 karantino kontekste, jaunų suaugusiųjų tabako tradicinių cigarečių vartojimo paplitimas, mitybos tipo sąsajos su nėščių moterų sveikata ir savijauta bei vyresnio amžiaus darbuotojų sveikatos ir profesinės rizikos ypatumai.

Žurnalo rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ supažindinama su pratęsiamu Higienos instituto (HI) įgyvendinamu projektu „Programos „Neįtikėtini metai“ pritaikymas ir įgyvendinimas Lietuvoje“ ir paskelbta HI atlikto Sveikatos statistikos vartotojų nuomonės tyrimo ataskaita.

Elektroninė žurnalo versija Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skyriuje „Žurnalas „Visuomenės sveikata“ –> „Archyvas“.