MO muziejuje pristatyta Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva

2022 09 30

Rugsėjo 29 d. MO muziejuje įvyko renginys, kuriame nevyriausybinių, viešųjų ir biudžetinių organizacijų darbuotojams Sveikatos apsaugos ministerijos ir Higienos instituto Psichikos sveikatos centro atstovai pristatė Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą.

Iniciatyva siekiama įgalinti asmenis, patyrusius ar patiriančius psichikos sveikatos sunkumų, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais bendruomenėse ir dalytis patirtimi šioje srityje, esant apmokytų koordinatorių pagalbai.

Renginyje kalbėjo judėjimo Jungtinėje Karalystėje „Time to Change“, siekiančio mažinti stigmatizaciją, organizatorės Sue Baker ir Jane Mackay. Jos pabrėžė, kad daugiau nei 15 metų vykdytas projektas atskleidė, kad dalijimasis patirtais sunkumais ir būsena padeda kitiems žmonėms atrasti save, kuria bendrystę, artumą, suteikia jėgų išgyventi nelengvus etapus, suvokti, kad tu esi ne vienas tokioje situacijoje, ir geriau suprasti, kaip gali sau padėti, žinoti, kur kreiptis pagalbos, normalizuoja šią temą, parodant, jog su sunkumais susiduria įvairiausi žmonės – skirtingo amžiaus, išsilavinimo, socialinės padėties ir pan.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės Simona Bieliūnė ir Laura Masiulienė pristatė siūlomą Psichikos sveikatos ambasadorių modelį Lietuvoje. Artimiausiu metu bus atrinktos organizacijos, norinčios būti Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatoriais ir atitinkančios keliamus reikalavimus, taip pat bus atrinkti koordinatoriai, kurie dalyvaus valstybės finansuojamuose mokymuose, vyksiančiuose lapkričio mėnesį. Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatoriai bus atsakingi už psichikos sveikatos ambasadorių mokymą, organizuos įvairius renginius, kuriuose ambasadoriai dalysis patirtimi, teiks reikiamus išteklius ir kitokią pagalbą.

Tikimasi, kad šie veiksmai kartu su kitomis vykdomomis iniciatyvomis padidins visuomenės psichikos sveikatos raštingumą ir mažins stigmines nuostatas į psichikos sveikatą asmens, šeimos, bendruomenės, organizacijos ir valstybės lygmenimis. Pagrindinis tikslas – siekti, kad žmonės, patiriantys psichikos sveikatos sunkumus ar sutrikimus, jaustųsi lygiaverčiais bendruomenės nariais.