Lietuvoje viešėjo žmogaus teisių ekspertai iš Anglijos ir PSO atstovė

2022 11 10

Lapkričio 7–9 dienomis šalyje lankėsi žmogaus teisių ekspertai iš Anglijos Jennifer‘is Kilcoyne, Danny‘s  Angus ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Ana Maria Tijerino. Vizito metu ekspertai pabuvojo Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, kurioje susipažino su jos veikla ir domėjosi, kaip užtikrinamos žmogaus teisės.

Taip pat ekspertai vedė dviejų dienų mokymus psichikos sveikatos ir žmogaus teisių srityse dirbantiems specialistams. Šiuos mokymus organizavo PSO Lietuvos biuras, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos instituto Psichikos sveikatos centras.

Mokymų dalyviai supažindinti su sveikatos priežiūros įstaigų praktikomis – izoliavimu ir suvaržymu, aptarė jų fizinį ir psichologinį poveikį paslaugomis besinaudojantiems asmenims ir psichikos sveikatos bei socialinių paslaugų specialistams. Taip pat dalyviai gilinosi, kaip izoliavimas ir suvaržymas pažeidžia žmogaus teises, įgijo žinių apie įvairias prevencines ir deeskalacijos strategijas, kurias galima įgyvendinti psichikos sveikatos ir socialinių paslaugų įstaigose, siekiant nutraukti izoliavimą ir suvaržymą.

Užsienio ekspertai pasidalijo žiniomis ir praktika, pagilinusia specialistų žinias žmogaus teisių srityje. Be to, mokymuose įvairių įstaigų atstovai – tiek praktikai, tiek politinių ar kitų sprendimų priėmėjai gavo progą pasidalyti savo patirtimi ir įžvalgomis.